Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWiosenny Festyn Przyrodniczy w CKiBP
Gmina Suchy Las - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Wiosenny Festyn Przyrodniczy w CKiBP

6 miesięcy temu6 miesięcy temu

Już po raz kolejny spotkamy się na Wiosennym Festynie Przyrodniczym w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej. Nasze spotkanie ma nie tylko służyć wspólnemu świętowaniu nadejścia wiosny, ale również refleksji nad otaczającą nas przyrodą. W tym roku głównym tematem festynu są ptaki. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się o nich czegoś więcej, poznać dźwięki, upierzenie, zwyczaje oraz nauczymy się, jak o nie dbać.


W ptasi klimat wprowadzi Was wystawa Ptaków wokół las fotografii Adama Dobrowolskiego, który uwiecznił 100 gatunków żyjących w naszej gminie. Z autorem będzie można również porozmawiać w dniu festynu od godz. 11:00.


10:00 SPEKTAKL PTASI BAJ

Najmłodszych zapraszamy na spektakl Ptasi baj Teatru Atofri, w którym poznamy ptasią naturę. Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.

Przedstawienie dla dzieci 1,5-6 lat z opiekunami. Bilety 25 zł (dla każdego widza) dostępne na stronie www.bilety24.pl lub w sekretariacie CKiBP.


11:30-13:30 SPACER Z DRAPIEŻNIKIEM

Ptasi Festyn nie może się również odbyć bez jego przedstawicieli, dlatego zaprosiliśmy sokolnika Piotra Nadolskiego wraz z sokołem, który zaprasza na Spacer z drapieżnikiem.


12:00 MARCIN Z LASU

Najświeższe Plotki o zwierzętach zdradzi nam Marcin z Lasu, czyli Marcin Kostrzyński. Jest to autor filmów i obserwator przyrody, z wykształcenia dziennikarz, leśnik i operator kamery. Współautor wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży. Autor kanału na YouTube Marcin z Lasu oraz videobloga na Facebooku, a także książek Plotki o zwierzętach, Przyrodyjki, Gawędy o wilkach i innych zwierzętach i Puszcza. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność filmowo-przyrodniczą.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie z Marcinem z Lasu dostępne od poniedziałku 26 lutego w sekretariacie i bibliotece.

Na osoby, które podzielą się z nami ptasimi refleksjami w czasie Festynu, czekają nagrody!


Przez cały czas trwania Festynu w holu będą na Was czekały stoiska Lasów Państwowych oraz Sekcja Ornitologiczna Koła Leśników UP w Poznaniu.


Na stoisku Lasów Państwowych wspólnie z ptasimi ekspertami będziemy oglądać pióra pod mikroskopem, weźmiemy udział w ptasim quizie, spróbujemy rozpoznać dźwięki ptaków, a także coś dla majsterkowiczów… zbijanie budek lęgowych.

Z Sekcją Ornitologiczną Koła Leśników UP spróbujemy dopasować pióra do konkretnych gatunków ptaków, posłuchamy opowieści o ptasim śpiewie oraz weźmiemy udział w grach edukacyjnych.


WARSZTATY

WAŻNE! Wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale koniecznie trzeba się wpisać na listę! Można to zrobić telefonicznie 612 500 401 lub 612 500 402, albo osobiście w bibliotece lub pokoju koordynatorów. Zapisy na warsztaty prowadzimy od poniedziałku 26 lutego.


10:00 i 13:00 WARSZTATY PLASTYCZNE PTASZARNIA

W bibliotece dla dzieci 6+ zorganizujemy warsztaty plastyczne Ptaszarnia, podczas których z tektury i włóczki powstaną niesamowite ptaki.


11:00 WIELKI OGRÓD

Biblioteka zamieni się w Wielki ogród, gdzie podczas warsztatów literacko-przyrodniczych czytelnicy w wieku 7-9 lat dowiedzą się jak zaczarować swój ogród, żeby był piękny.


10:00, 11:15 i 12:30 MAKRAMOWE PIÓRA

W sali pawiej razem z Moniką Melkowską z Pasji Mony uczestnicy wyczarują własne kolorowe pióra wykorzystując technikę makramy.


10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. SZYCIE KUR

Sala kogucia zajmowana przez Marzenę Witt z Loulala Fabryki Szycia zamieni się w wytwórnię mięciutkich kolorowych kur, które uczestnicy własnoręcznie wykonają przy pomocy maszyn do szycia. Zapraszamy dzieci od 8 lat samodzielnie, a młodsze z opiekunem. Szycie kur odbędzie się o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00


JAJKA BATIKOWE

W sali strusia Cecylia Kotlicka zaprasza do fantastycznego warsztatu „pisania" jajek. Jest to stara metoda barwienia jaj metodą „batikową". Będziemy malować elementy jajka woskiem i zamaczać w kąpieli barwnej. Następnie będziemy powtarzać proces, by uzyskać coraz ciemniejsze kolory. Zapraszamy uczestników 10+ na godzinę 10:00, na 11:00 na warsztaty rodzinne, a na godz. 12:00 osoby dorosłe. 

Co o tym myślisz?

0 odpowiedzi

Galeria

  • wiosenny festyn przyrodniczy.jpg